kabarety - artyści, oferta

Kabaret Skeczów Męczących

Opis i skład kabaretu
Karol Golonka – stara się pisać i reżyserować (ma nawet o tym dwie książki), konferansjeruje (w duecie z Marcinem), ograniczony kompozytor (komponuje w oparciu o 4 chwyty gitarowe), fenomen wśród multiinstrumentalistów ( gra na jednym instrumencie), charakterystyczna różowa koszulka to jego wymysł (kabaret się od tego odcina),w duetach z Jarkiem z reguły gra mądrzejszego, ale naprawdę lubi grać postacie małomiasteczkowe, a wtedy wręcz nie można uwierzyć że są aż tak małe miasteczka;

Jarosław Sadza – nieokiełznany, kontestator, wie to co wszyscy, a poza tym wie jeszcze swoje, okazuje się, że lubi się fotografować za pomocą fotoradaru, twórca niezapomnianych postaci, postaci którymi się nie bywa a którymi się jest; dlatego nie zawsze jak spotkacie Jarka spotkacie Jarka, możecie spotkać Pana Jacka, Śrubę lub Kłaka, potrafi zmieniać twarz stąd też nazywany bywa przez resztę Plastusiem, gra na całego do momentu aż się zagra;

Marcin Szczurkiewicz – konferansjeruje (w duecie z Karolem), mistrz ciętej riposty, nie zawsze nadającej się do użycia na scenie, ale jemu to nie przeszkadza, z upodobaniem wciela się w rolę księdza, gdyż posiada perfekcyjnie skrojoną sutannę; posiada głos, słuch i wygląd (co więcej potrafi korzystać z tego jednocześnie), stara się pisać, na scenie najlepiej gdy jest sobą bo po prostu prywatnie jest śmieszny,

Michał Tercz – posiada głos i słuch ( niestety nie korzysta z nich jednocześnie),czasami można odnieść wrażenie że nie korzysta z nich w ogóle, dobrze przyprawia teksty (dopieprza) jego największe kreacje aktorskie mają od 1 do 3 promili, z zamiłowania jest w kabarecie Panem Szmatławym (ogarnia stroje), na scenie potrafi być zabawny nawet gdy się mało odzywa, a może szczególnie wtedy…

Kabaret Skeczów Męczących został założony w 2003 roku w Kielcach. Wtedy też grupa została dostrzeżona przez jurorów na Festiwalu FAMA. W kolejnych latach kabaret zdobywał doświadczenie i obycie ze sceną, a także nagrody na najważniejszych festiwalach w Polsce - XXV Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry, Trybunałach Kabaretowych 2005 w Piotrkowie Trybunalskim. Kabaret Skeczów Męczących został doceniony także na krakowskiej PACE, gdzie w 2006 roku zdobył nagrodę publiczności, powtarzając ten sukces w roku kolejnym i dodatkowo zdobywając także III miejsce. Bardzo szybko kielczanie trafili również do telewizyjnych realizacji. Regularnie pojawiają się w kabaretowych programach TVP2, są także gwiazdami na wszelkich letnich kabaretonach. Bez problemu radzą sobie z dużą widownią potrafiąc ją rozgrzać i rozbawić do łez. Zespół ten świetnie porusza się w tematyce sportowej. Wielką popularność przyniosła mu fantastyczna parodia Jacka Krzyżówka, a także takie numery jak „Piosenka Trenera” czy „Hymn Euro 2012”.

Kielczanie poszukują nowych rozwiązań, lubią zaskakiwać i szokować. Przestawiają męski punkt widzenia na sprawy mniej lub bardziej codzienne. W skład kabaretu wchodzi Karol Golonka – muzyk i świetny konferansjer, w duecie z czarującym i zdolnym Marcinem Szczurkiewiczem potrafią sprawić, ze kilkutysięczna publiczność na jedno hasło wykona falę. Pozostali członkowie kabaretu to Michał Tercz – o świetnym głosie i uroku osobistym, Jarosław Sadza – tworzący niepowtarzalne postacie, znany jako Pan Jacek, Kłaku lub kultowy Śruba. 

"Z życia niższych sfer. Program w 3D"

Najnowszy program Kabaretu Skeczów Męczących po raz kolejny uraczy widzów nietuzinkowym żartem ubranym w nowatorską formę. W dobie rosnącej popularności filmów w technologii 3D nadszedł czas, aby współczesne kabarety również były dostępne dla widzów w trójwymiarze. Kabaret Skeczów Męczących to pierwszy w historii kabaret oferujący spektakl w 3D.

Z życia niższych sfer to program pełen znanych i lubianych postaci, ale też nowych bohaterów, którzy udowodnią, że nie tylko rzeczywistość celebrytów i wielkich tego świata może być ciekawa.

Najnowsza technologia prawi, że widzowie będą mogli głębiej doświadczać otaczającej rzeczywistości, a poprzez błyskotliwe żarty dwuwymiarowy śmiech stanie się śmiechem trójwymiarowym. Dzięki 3D Kabaret Skeczów Męczących przybliży obraz polskiej piłki, zgłębi przestrzeń polityki i spraw społecznych oraz raz na zawsze oddali widmo kryzysu. Na widzów czekać będą nie tylko rewelacyjne premiery, ale również nowe wersje uznanych hitów.

Kabaret jeszcze nigdy nie był tak blisko widza...


Wymagania techniczne

NAGŁOŚNIENIE
- stanowisko akustyka naprzeciw sceny (nie za głośnikami, ani z boku sceny)

- 5 mikrofonów na statywach (jeden bezprzewodowy)
- linia do gitary elektroakustycznej
- wejście liniowe do wpięcia miniDisc

- 2 odsłuchy: (mogą być na jednym torze)

Uwaga: Głośniki nie mogą być ustawione za linią występu wykonawcy.

OŚWIETLENIE
- oświetlenie sceniczne min. 4x1000 W - (po dwa na stronę);

SCENA

- scena min. 4m x 3m

- zadaszenie (w przypadku plenerów);
- zastawki, kulisy (najlepiej po dwóch stronach sceny);
- publiczność w ustawieniu teatralnym;
- 2 małe stoliki;
- 5 krzeseł;

INNE
- zamykana garderoba dla 5 osób (kawa, herbata, soki mile widziane).

Kabaret posiada własnego realizatora dźwięku, któremu należy zapewnić możliwość podpięcia odtwarzacza miniDisc przy akustyku naprzeciw sceny.


Kontakt z managerem
Mirosław Promny
tel.kom. 604 52 80 28
tel. 77 441 30 66
e-mail: mirek@kabarety.com.pl

Oficjalna strona kabaretu www.ksm.art.pl


Dyskografia
2007 - DVD Kabaret Skeczów Męczących
2011 - DVD Kabaret Skeczów Męczących "Śmiechosteron"

Galeria zdjęć
miniatura
miniatura
miniatura
miniatura
miniatura
miniatura
miniatura
miniatura
miniatura
miniatura
miniatura
Copyrights 2013 © Impresariat Kabaretowy Eskander  | Polityka Cookies